O společnosti Etos Soft (CZ)

Profil společnosti:

Naše společnost působí na trhu Informačních technologií jako vysoce specializovaná firma, zabývající se vývojem, implementacemi a poimplementační podporou v oblasti podnikových informačních systémů, a to převážne v oblasti "Potravinářské výroby".

V rámci implementací informačních systémů provádíme též napojení na různá technologická zařízení a konfigurace souvisejícího hardware (servery, datové sítě (včetně bezdrátových), váhy, pokladny, mobilní skladové terminály, PLC systémy a další).

Kromě vývoje informačních systémů nabízí naše společnost, díky mnohaletým zkušenostem v oboru, i související poradenství, odborné konzultace a metodickou výpomoc.

Naším cílem je dodávat našim zákazníkům ucelená a komplexní řešení na míru,
která jim usnadní jejich každodenní činnosti.


Pracovníci naší společnosti jsou specialisté v oblasti poskytovaní kompletních služeb pro návrhy řešení v IS pro sledovaní výrobních a obchodních procesů.
Při realizaci projektů využíváme svoje více než 20-ti leté zkušenosti a know-how (již od 80.let 20. století) v oblasti poskytování IT služeb a nových řešení.

Historie společnosti:

Historie společnosti je spojená s jejími zakladateli, jejichž profesní zaměření je od počátku úzká specializace na informační systémy (software) pro oblast potravinářství, specificky pro zpracování masa.
Zaměření na tuto oblast se datuje již od roku 1982, kdy pracovníci naší firmy začínali vývoj řešení na podporu výroby v bývalém Výpočetním středisku Masoprůmyslu pro SR. Vyvinutý systém byl nasazen ve výrobních závodech pro zpracování masa a masných výrobků v celém SR, ČR i v zahraničí.
Vývoj potravinářské výroby pokračoval nepřetržitě i v letech 90-tých ,kdy se začala další etapa vývoje, a to řešení „Řízená expedice potravinářských výrobků s propojením na sběr informací v reálném čase z technologického zařízení (vážního systému). Vývoj se zahájil s firmou NETTO elektronics Praha.
V roce 1996 se ve spolupráci s některými našimi významnými zákazníky a s firmou Netto Electronics Praha podařilo dokončit řešení sběru a zpracování dat v reálném čase v části „Potravinářská výroba v reálném čase. Až při náběhu potravinářské výroby v reálném čase jsme měli možnost vidět jaký obrovský prostor pro práci s informacemi se nám podařilo otevřít.

Vzhledem k prudkému rozvoji počítačových informačních systémů na přelomu 20. a 21. století, započal tlak na přechod z původního řešení, na bázi MS DOS (přes to dodnes bezproblémově funkční !), na modernější platformu.
V uvedené době jsme se rozhodovali mezi vývojem vlastního nového řešení nebo uzavřením partnerství s některým z výrobců již exitujících zavedených řešení, kde rozhodnutí padlo na druhou možnost. Od roku 2002 jsme proto intenzivně hledali partnera a prostředí na přechod pod novou platformu. Co jsme hledali? Možnost pokračovat ve vývoji pro naše zákazníky, dostatečně stabilní, otevřené prostředí a silného partnera.
Nacházení nové cesty a podmínek, jaké jsme hledali, se nám podařilo zrealizovat v roce 2004, kdy jsme přijali zásadní rozhodnutí a vstoupili jsme do sítě partnerů spol. DC Concept a.s. Brno a komplexního podnikového informační systém (ERP) QI (První elastický informační systém).
Informační systém QI byl vybrán z vícero důvodů:

 • Jednoduchá upravitelnost, která nám umožnila implementaci našich původních řešení a tvorbu řešení přesně na míru našim zákazníkům, tak jak byli již dříve zvyklí.
 • Variabilní licenční politika, která umožňuje nasazení a růst společností od malých až po velké.
 • Produkt je tuzemský, s tuzemským výrobcem, což nám dává snadnější a bližší technickou podporu, s možností konzultací individuálních řešení při vývoji.
 • Výrobce nustále produkt vylepšuje a přidává do systému stále nové funkcionality a moduly - viz. Moduly QI
 • Prohlídka systému QI
V partnerské síti systému QI jsme obchodním, implementačním a jako jedni z mála i vývojovým partnerem a dále garantem pro oblast "Potravinářské výroby".

Struktura společnosti:

Etos Soft s.r.o

 • Centrála společnosti
 • Sídlo: Nitra (Slovenská republika)
  • Vedení společnosti (viz. Kontakty)
  • Centrální vývoj
  • Centrální podpora
  • Centrální obchodní oddělení
  • Centrální řízení projektů

Etos Soft CZ s.r.o

 • Pobočka pro Českou republiku
 • Sídlo: Hradec Králové (viz. Kontakty)
  • Podpora zákazníků v regionu CZ (základní + jednoduché programové úpravy)
  • Obchodní činnost v regionu CZ
  • Řízení projektů v regionu CZ

TOPlist TOPlist